W zamieszczonym ostatnio na portalu Metal Hammer wywiadzie z basistą zespołu Anthrax, Frankiem Bello, muzyk opowiedział o procesie pisania utworów na nowy album formacji. Jego opinia na temat utworów na nadciągającym krążku jest podobna do zdania Scotta Iana: ma być szybko, ciężko, bardziej brutalnie i thrashowo. Poniżej kilka fragmentów z wypowiedzi Franka Bello:

Myślę, że mamy dwanaście piosenek na nowy album Anthrax i nie wiedzieć czemu, idzie nam naprawdę świetnie. Scott, Charlie i ja składaliśmy całość i powoli zmierzaliśmy ku celowi. Może jest to wynikiem trasy, w jaką pojechaliśmy po wydaniu „Worship Music”, ale nie potrafiliśmy złożyć wszystkiego tak szybko. Na tym wydawnictwie będzie więcej elementów thrashowych. To naprawdę ciężki krążek. Oszalałem na jego punkcie.

Frank Bello

Nowy materiał Anthrax jest również wyzwaniem technicznym nawet dla samych jego twórców:

Scott i ja ostatnio o tym rozmawialiśmy, niektóre partie są naprawdę trudne do zagrania. Potrzebujemy rozgrzewki, by dać sobie z tym radę a to daje nam sporo radości. Uwielbiam fakt, że granie tego jest wyzwaniem. Chcemy to popchnąć na wyższy poziom. To wszystko, co chcemy zrobić. Dobrze się przy tym bawimy.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *