Podczas tegorocznej, brytyjskiej edycji festiwalu Sonisphere Scott Ian udzielił wywiadu magazynowi NME. Wideo oraz fragmenty rozmowy są dostępne poniżej.

Ian o zagraniu albumu „Among The Living” w całości na Sonisphere:

Graliśmy te wszystkie utwory na żywo już wcześniej, ale rozdzielaliśmy je. Zawsze dzieliliśmy koncert na części, w części A graliśmy różne inne rzeczy, potem następowała strona B, a potem jakieś bisy. Robiliśmy to w tym kontekście. Teraz gramy dziewięć utworów z „Among The Living”, więc to pierwszy raz w historii.

O tworzeniu „Among The Living”:

W ’86 roku odpadliśmy z trasy z Metallicą, kiedy zginął Cliff Burton. Oczywiście koncerty zostały wcześniej przerwane z powodu tragedii. Właśnie w tym czasie zaczęliśmy nagrywać nowy album, zaraz po tym co się wydarzyło. Czuję jakby energia wyskakiwała z tej płyty. Słyszysz jacy byliśmy wkurzeni grając na tych nagraniach. Jest tutaj brutalność, której nie było na wcześniejszych albumach przed „Among The Living”. To była płyta odnosząca się do tamtego czasu, naprawdę była.

O Lady Gadze:

Mamy nadzieję, że Lady Gaga nagra cover naszego utworu. Wiemy, że jest wielką fanką, a Charlie [Benante] nasz perkusista i Frankie [Bello] się z nią przyjaźnią. Ona jest prawdziwym metalowcem. Zna to całe gówno. Wie wszystko o Anthraxie, nawet o rzeczach, których sami nie pamiętamy. Dlatego zażartowałem kiedyś „Nagraj nasz kawałek i wrzuć na iTunes” [śmiech].

O występach z innymi zespołami:

Zagraliśmy w tej trasie trzy koncerty z Limp Bizkit w Niemczech. Można powiedzieć „Ok, Anthrax zrobił jakieś rzeczy związane z rapem, Limp Bizkit to rap metal – to ma sens.”. Jednak kiedy wchodzisz na scenę w Monachium, publiczność składa się z 5 tysięcy osób, które patrzą się na ciebie tak [dziwna mina], to nie ma żadnego sensu. Mówię do nich przez 4 piosenki. Potem powoli podnoszą się ręce w górę. Po piątym kawałku już ich mamy. I nadal mamy też 40 minut występu. Zdobywamy nowych fanów i to jest to, co powinien robić zespół. Propagowanie swojej muzyki jest wspaniałe, ale nie kiedy mamy grać 3 koncerty z Limp Bizkit, dla ich publiczności. To są młode dzieciaki, które przyszły tam i cała masa z nich po przyjściu do domu, wygooglowała Anthrax i przeczytała, że ukradliśmy ‚Antisocial’ [śmiech].

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *