Angus Young i Cliff Williams z AC/DC udzielili wywiadu dla stacji radiowej KISW 99.9 FM. Muzycy mówili o stanie zdrowia byłego gitarzysty zespołu, Malcolma Younga, problemach prawnych Phila Rudda oraz najbliższych planach kapeli. Najciekawsze wypowiedzi gitarzysty i basisty hard rockowców tłumaczymy poniżej:

O kontynuowaniu działalności zespołu po tym, jak u Malcolma zdiagnozowano demencję:

Angus: Mocno stoję za tym, kim jesteśmy i co robimy. Zawsze byliśmy kapelą, która szła do przodu. Sprawa z Malcolmem jest spowodowana jego chorobą. Pomimo tego on ciągnął to tak długo, jak tylko był w stanie. A potem powiedział: „Róbcie to dalej”.

O stanie zdrowia Malcolma:

Angus: Pod względem fizycznym jest zdrowy, pomimo tego, że miał problemy z kilkoma innymi rzeczami. Przeszedł operację płuca, potem serca. Wyglądało to tak, jakby wszystko uderzyło w niego na raz, nie tylko demencja. Pomimo tego jego fizyczna część ma się świetnie, ponieważ ma przy sobie najlepszą opiekę. Jest szczęśliwy, bo dobrze się nim zajmują.
O Steviem Youngu, który zastąpił Malcolma na najnowszym krążku AC/DC:
Cliff: Stevie grał już z nami w 1988 roku, więc oczywistym było dla nas poprosić go o pomoc i o to, co zrobił. Wszystko przebiegło bardzo pomyślnie. Stevie gra bardzo podobnie do Malcolma, jest też do niego podobny pod względem osobowości, więc to był oczywisty wybór. Mal gra w bardzo wyjątkowym stylu, a Stevie robi to w taki sam sposób.
O tym, czy aktualne problemy Phila Rudda i nieobecność Malcolma w jakiś sposób ożywiły zespół:

Angus: Wszystko jest wyzwaniem. Sprawa, która przytrafiła się Philowi jest czymś, w co on sam się wpakował, więc teraz Phil musi poukładać sobie życie. My jednak nie zatrzymujemy się, wciąż idziemy do przodu – to zawsze tak u nas wyglądało.

O wkładzie Phila Rudda w album ,,Rock Or Bust”:

Angus: Gdy usiądzie on za swoim zestawem perkusyjnym, to gra jak… Jest świetnym perkusistą.

O planach koncertowych AC/DC na rok 2015:

Cliff: Odbędziemy światową trasę, bo każdy tego chce. Na chwilę obecną nie wiemy jednak, ile występów zagramy, czy jak długo będzie trwała ta trasa. To wciąż otwarta kwestia.

Całą rozmowę możecie przesłuchać pod tym linkiem.

Angus Young (AC/DC) o Malcolmie Youngu: "Jego fizyczna część ma się świetnie"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *