Alice Cooper, w wywiadzie dla programu radiowego „Eddie Trunk Live”, zdradził kilka szczegółów dotyczących jego nadchodzącego albumu z coverami, na którym znajdą się jego interpretacje utworów The Doors, Jimiego Hendrixa, Johna Lennona i The Who.

Oto co muzyk powiedział o tym wydawnictwie:

Pomyślałem, że nagram album z coverami; nigdy wcześniej nie robiłem niczego podobnego. Porozmawiałem więc z producentem Bobem Ezrinem. Powiedziałem mu: „Zróbmy coś szczególnego! Uhonorujmy naszych martwych pijanych przyjaciół!”

Potem zaczęliśmy się zastanawiać jakie i czyje to mogłyby być piosenki, wtedy byliśmy już pewni, że musimy to zrobić. Nagle zaczęło pojawiać się wielu świetnych muzyków, którzy przychodzili i mówili ” Chcę zagrać na tym albumie!”. Oczywiście nie mogę teraz zdradzić kto to taki, ponieważ póki co nie wydajemy tej płyty, ale nazwiska naprawdę robią wrażenie. Podczas nagrywania, w pewnym momencie rozejrzałem się dookoła i pomyślałem „Cholera, zobacz tylko kto jest z tobą w studiu!”

O prawdopodobnej dacie ukazania się albumu z coverami:

Póki co wiem, że mój manager robi wiele różnych rzeczy związanych z tym wydawnictwem. Wszystko jest już gotowe, łącznie z miksowaniem i masteringiem. Teraz zaczynamy nawet pisać kawałki na nowy album. Płyta z coverami prawdopodobnie ukaże się w okolicach września.

Alice Cooper: "Skład który będzie na tym albumie sprawi, że opadną wam szczęki"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *