Na nowy album Alice’a musimy jeszcze poczekać. Jednak 18 listopada ukaże się długo wyczekiwana płyta składająca hołd jednemu z największych twórców tekstów w muzyce – „The Art Of McCartney”. Na płycie wśród wielu gwiazd różnych gatunków muzycznych pojawi się także Alice Cooper, który wykona ‚Eleanor Ribgy’ i ‚Smile Away’. Poniżej możecie posłuchać próbki ‚Eleanor Rigby’ w wykonaniu Alice’a.

Projekt „The Art Of McCartney” jest pomysłem producenta Ralpha Salla, który w 2003 roku pracował z Paulem nad nagraniami z 1971 roku. Ralph spytał wtedy McCartney’a czy zgodzi się wesprzeć powstanie takiego albumu. Na krążku w utworach The Beatles i Paula McCartney’a obok Alice’a Coopera usłyszymy między innymi Boba Dylana, Billy’ego Joela, The Cure, Rogera Daltrey’a z The Who, Briana Wilsona, Def Leppard, Dr Johna, Yusuf, Barry’ego Gibba, Jamie’ego Culluma i Kiss.

Kilka słów na zachętę od Alice’a:

‚Smile Away’ brzmi jakby McCartney bawił się z zespołem. Znając go wiem, że on kocha być w zespole. Wiem, że jeżeli nie mógłby robić nic innego to byłby gdzieś w barze grając z zespołem. Ponieważ to jest to co on kocha bardziej niż cokolwiek innego na tej planecie, czyli zebranie kilku kolesi i granie muzyki.

Kiedy śpiewasz kawałek taki jak ‚Eleanor Rigby’ musisz dodać do niego małą część od siebie, bo nigdy nie zrobisz tego lepiej od Paula. Myślę, że gdy Alice będzie śpiewał o kimś  leżącym w grobie to będzie coś innego [śmiech].

www.youtube.com/watch?v=k5YSXISaIDw

www.youtube.com/watch?v=7hDjD7lxeHc

mccartneyart

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *