Hollywood Vampires wystąpi podczas tegorocznego festiwalu Rock in Rio. Supergrupa, w skład której wchodzą: Alice Cooper, Joe Perry oraz Johnny Depp najprawdopodobniej pojawi się na scenie w Rio de Janeiro tuż przed System Of A Down oraz Queens Of The Stone Age.

Nazwa zespołu nawiązuje do stowarzyszenia kilku niezwykle popularnych w latach 70 muzyków. Warunkiem dołączenia do elitarnej grupy było wypicie większej ilości alkoholu od dotychczasowych jej członków. W ten sposób w szeregi Hollywood Vampires wstąpili choćby Keith Moon, John Lennon, czy też Micky Dolenz, perkusista The Monkees.

Twórca grupy, Alice Cooper przygotowuje także album z coverami wyżej wymienionych artystów. Wypowiedział się o nim w wywiadzie dla VH1 Network Radio:

Nowe wydawnictwo będzie zawierać zarówno utwory Johna Lennona, The Who, czy Hendrixa, jak i również kilka autorskich propozycji. Pomyślałem, że aby rzetelnie opowiedzieć o Hollywood Vampires potrzebuję kilku kompozycji, które będą stanowić wstęp do całej historii. Pisanie ich sprawiło nam mnóstwo radości.

O nowej płycie Cooper wypowiedział się także w 2013 roku:

Chcę, aby stanowiła ona coś w rodzaju hołdu dla Hollywood Vampires, mojego pijackiego klubu. Wraz z Johnem Lennonem, Keithem Moonem, Harrym Nilssonem oraz Mickym Dolenzem tworzyliśmy grupę naprawdę szalonych moczymord. Połowa z nich już nie żyje, więc postanowiliśmy zagrać kilka utworów w ramach uznania dla ich muzyki i stylu życia. Wcześniej nigdy nie myślałem o albumie z coverami „Revolution”, „My Generation”, czy też „Foxy Lady” Jimiego Hendrixa, ale teraz na pewno warto się nad tym poważnie zastanowić.

Alice Cooper, Joe Perry oraz Johnny Depp wystąpią na Rock in Rio jako Hollywood Vampires

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *