Głównodowodzący fińskiej kapeli udzielił wywiadu przed koncertem w ramach festiwalu Kuopio RockCock. Oto kilka najciekawszych wypowiedzi gitarzysty:

O tekstowych niespodziankach na nadchodzącej płycie „I Worship Chaos”:

Jednym z przykładów jest utwór zatytułowany Morrigan. Morrigan to irlandzka bogini podziemi, a czarnoksięstwo w całości jako zjawisko jest czymś co intrygowało mnie od dzieciństwa. Przez kilka ostatnich lat sporo się nauczyłem na ten temat. Myślę, że w naturalny sposób, automatycznie wcieliłem ten świat w muzykę, głównie w teksty. Jest na płycie kilka utworów, gdzie ludzie, którzy wiedzą wszystko na tego typu tematy z łatwością wychwycą te tematy i poczują klimat.
O większej ilości groovu w nowym materiale:
Morrigan’ jest kompozycją utrzymaną w średnim tempie, więc nie ma tam wariactwa. Ale oczywiście na krążku znajdują się szybkie utwory. Jest zdecydowanie ciężej niż na poprzednim krążku, album posiada też ten groove. To jeden z powodów dlaczego jest cięższy.   Także faktem jest, że jeśli chodzi o strukturę, utwory są znacznie prostsze. Są bardziej przystępne, dzięki czemu całość jest bardziej chwytliwa.
Z czego jest najbardziej dumny na nowej płycie:
Utwory, które są moimi ulubieńcami w tym momencie… Ta lista zmienia się codziennie, ale wydaje się, że ‚Morrigan’ i utwór tytułowy ‚I Worship Chaos’, numer zatytułowany ‚Horns’ i ‚Widdershins’. Te wydają się być tymi, które spasują mi na dłużej. O tak… i kawałek otwierajacy ‚I Hurt’. Koleś, jest tam dużo dobrych utworów.
„I Worship Chaos” ukaże się 2 października nakładem Nuclear Blast. Album promuje singiel ‚Morrigan’. Podczas trasy zaplanowanej na jesień tego roku, Finowie zagrają w Gdańsku (B90) i Krakowie (Fabryka), wspierać ich będą Brytyjczycy z Sylosis. Filmik z wywiadem poniżej:
youtu.be/MwqN2_7mqnk
youtu.be/7Ha8adzWPP4

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *