Znamy kolejną pulę zespołów, które zobaczymy na Wacken Open Air 2018 (02.08 – 04.08.2018). Nie są to jednak jedyne ogłoszenia dzisiejszego dnia. Grave Pleasures , zapowiedziane już wcześniej, nie zagra na festiwalu. Myślę jednak, że dalsze zapowiedzi zrekompensują ich nieobecność.

Schować rum, piraci nadchodzą! Alestorm uderza na Wacken ponownie, zamieniając cricle pit w morze metali i piwa. Załoga chyba nigdy nie była aż tak zajęta. W tym roku nie tylko promują swój nowy album No Grave but the Sea, ale świętują także dziesiątą rocznicę wydania Captain Morgan’s Revenge.

Zaklasyfikowanie nowojorskiego Helmet do jakiegokolwiek gatunku to nie lada wyzwanie. Groove metal, hardcore czy heavy? A co począć z tym odrobine jazzowym feelingiem? Być może nie jest to istotne! Pewne jest, że zespół zniszczy scenę, więc warto rzucić na nich okiem (czy raczej uchem).

Soen z kolei znajduje się gdzieś między Toolem, Porcupine Tree i Opeth. Głównodowodzącym jest tam Martin Lopez, ex-bębniarz Opeth i Amon Amarth. Z kolei ich najnowszy album Lykaia zasługuje na uznanie prasy i fanów, jakie zdobył. Warto sprawdzić!

Onkel Tom to side-project Toma Angelrippera, znanego z wsytępów Sodom. Zespół idealny jako podkładka pod kufel piwa.

Stiff Little Fingers sprawi, że na festiwalu nie zabraknie old-school punku. Irlandczycy wypłynęli na powierzchnię na fali konfliktu w północnej Irlandii i kompletnie opanowali go muzycznie.

Monstagon grał na Wasteland Stage kilka lat z rzędu, z jednej prostej przyczyny: po prostu tam pasuje! A skoro nie udało się w 2017, w tym roku wracają z post-apokaliptycznym show. Witamy na pokładzie!

Wirtz to projekt Daniela Wirtza, który odszedł z zespołu Sub7even i od dziesięciu lat prowadzi własną działalność. Obecnie prace nad nowym albumem Die Fünfte Dimension zostały zakończone, a sam krążek jednoczy starych i nowych fanów.

Black Inhale to z kolei bezkompromisowy thrah metal. Wydanie pierwszej EPki zapewniło im kontrakt. Na Wacken przyjeżdżają by zapowiedzieć album, który (miejmy nadzieję) pojawi się niedługo!

Pikes Edge reprezentują nowoczesny metal z Monachium. W ich twórczości słychać wpływy In Flames, ale także Iron Maiden czy Metallica. Taka mieszanka zdecydowanie działa wybuchowo na żywo!

Kiedy hard rock romansuje ze sleazem, wtedy właśnie pojawia się The Fright. Od 2012 muzycy intensywnie pracują nad swoja muzyką. Wydali aż pięć albumów studyjnych, w tym ostatni z pomocą Fundacji Wacken. Najwyższy czas, by sprawdzić ich na żywo!

Otto & Die Friesenjungs – Otto znany nie tylko z humoru, ale także muzycznego talentu. W tym roku skończy 70 lat i przygotowuje się na wielkie show na Wacken. Wy również przygotujcie się!

Bilety na Wacken Open Air 2018 dostępne są poprzez www.metaltix.com

Podczas W:O:A 2018 – 02.08. – 04.08 zagrają (między innymi): Judas Priest, Nightwish, In Flames, Ghost, Helloween – Pumpkins United, Danzig, Running Wild, Behemoth, Dimmu Borgir, Arch Enemy, Children Of Bodom, In Extremo, Hatebreed, Gojira, Steel Panther, Doro, Alestorm, Dirkschneider, Samael, Cannibal Corpse, Schandmaul, Destruction, Clawfinger, Korpiklaani, Eskimo Callboy, Die Apokalyptischen Reiter, Converge, Riot V, Epica, Tremonti, Wintersun, Oomph!, Amorphis, Vince Neil

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *