Formacja Afterload, która zasłynęła m.in. bardzo udanym coverem „Open Your Eyes” Guano Apes, udostępnia swoją wersję tego utworu w serwisach streamingowych. To m.in. ruch promocyjny, zapowiadający nową płytę Afterload.

Krążek Lifeline ma się ukazać na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Na nagranie płyty zespół poświęcił wiele czasu oraz pracy po to, by uzyskać jak najlepszy efekt finalny, dlatego też realizacja płyty podzielona została na kilka etapów i odbyła się łącznie w czterech różnych studiach nagraniowych przy współpracy z pięcioma różnymi producentami muzycznymi, z których każdy zadbał o jak najlepsze brzmienie każdego z nagrywanych instrumentów.

Perkusja została nagrana w studio Braci Cugowskich nagrań zajął się producent Adama Drath. Gitary zostały zarejestrowane w SinMix Production gdzie realizacją nagrań opiekował się Grzegorz Kulawiak, który w ostatnim czasie miał wpływ na gitarowe brzmienie takich zespołów jak Katatonia czy Dark Tranquillity. Partie basu i wokalu nagrane zostały w HZ Studio pod czujnym okiem producentów Mariusza Konika i Roberta Wawro. Finalna produkcja, mix oraz mastering płyty Lifeline jest dziełem Tomasza „Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Coma, Frontside czy Decapitated. Na płycie zespołu Afterload będzie można również usłyszeć gości takich jak wspomniany wcześniej Łukasz „Luke” Drapała z zespołu Chemia jak również Piotr „Voltan” Sikora występujący w szeregach zespołów Leash Eye i Exlibris oraz gitarzystę Adama Dratha, który od lat współtworzy zespół Bajm.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *