Adwentowy kalendarz Wacken Open Air 2018 wystartował. Codziennie poznajemy nowe zespoły, które zagrają podczas tegorocznej edycji odbywającej się w dniach 2.08-4.08 2018. Pierwsze siedem okienek zostało otwartych, a za drzwiczkami ukazało się wiele nazw, a organizatorzy postarali się, żeby entuzjaści różnych gatunków mieli szansę odnaleźć wśród nich coś dla siebie.

Mieszankę gatunków na liście minionego tygodnia ciężko uporządkować. Zaczynamy zatem klasycznym heavy metalem! Riot V to jedna z legend tego gatunku, do 2012 roku funkcjonująca pod nazwą Riot. Po śmierci gitarzysty Marka Reale’a zespół kontynuuje działalność w nowym składzie, z nowym materiałem. Nie zabraknie jednak z pewnością starych hitów. Swords and tequilla will carry us through the night!…Wacken night!. Z kolei dla fanów Kinga Diamonda (i nie tylko) zagra Attic. Wydane przez nich, autorskie albumy utrzymane są w stylistyce zespołów, takich jak Judas Priest czy Mercyful Fate.

Nieco bardziej alternatywne brzmienie popłynie ze scen podczas koncertów Die Apokalyptischen Reiter, Enslaved i Diablo Blvd. Rockowych eksperymentów możemy spodziewać się po Long Distance Calling, Blues Pills oraz Oomph!.

Zespoły chcące unowocześnić klasyczne gatunki wykształcili style takie, jak metalcore i nu-metal. Ich także nie brakuje w składzie. Na W:O:A zagrają The Charm The Fury oraz Converge, uważane za pioniera metalcore’u.

Równie nowatorski, ale jednocześnie bardzo inspirujący się klasyką gatunek, stanowi melodic death metal. W tym roku z tej półkizobaczymy Wintersun oraz In Flames, legendy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Folkowe brzmienie połączone z tą stylistyką zaprezentuje Korpiklaani, bliski krewny projektów, takich jak Ensiferum czy Insominium.

Norweski mrok zapewni Gaahls Wyrd, jedyny spośród blackmetalowych zespołów ogłoszonych w ciągu ostatniego tygodnia.

Dla fanów szybkości, ciężkości i eksplodujących decybeli zagra Vallenfyre, które 2010 roku podbija scenę death metalu.Połączenie >Entombed, Bloodbath i wczesnego Paradise Lost zapowiada ostrą jazdę. Brutalny mosh pit z pewnością rozkręci Nails. Szybkość to domena hardcore punku, która definiuje również ich twórczość.

Bilety na Wacken Open Air 2018 dostępne są poprzez www.metaltix.com

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *