Wacken Advent Calendar rozkręcił się i otwieranie okienek trwa w najlepsze. Miniony tydzień przyniósł masę zapowiedzi, w szczególności w klimatach punk, rock i hardcore.

Wacken to nie tylko heavy metal. Na festiwalu największej energii na świecie nie brakuje punk rocka, który reprezentują Betontod, Fro-Tee Slips oraz Rogers. Niedaleko od punku znajduje się hardcore. Szybkość i brutalność to zatem domena Madball i Hatebreed. Tempa nie zwalniają Evil Invaders, mistrzowski speed metal nowej generacji oraz thrashmetalowy Hate Squad. Ognia należy się spodziewać także po Alfahanne, czyli mieszance rock’n’rolla i black metalu… jakkolwiek osobliwie by to nie brzmiało. Bardziej klasyczny black metal reprezentuje za to Sarke. Spoil Engine znajdzie sympatyków wśród uczestników zainteresowanych eksperymentalnymi wielogatunkowymi siewcami zniszczenia.

Szeroki wachlarz muzyki rockowej reprezentują Fischer-Z, Unzucht, Mr. Big, Feuerschwanz oraz jedna z nielicznych większych nazw ogłoszonych w tym tygodniu – Sólstafir.

Uczestnikami festiwalu spragnionymi oldschoolowych heavy i powermetalowych brzmień zajmą się Nocturnal Rites oraz Manilla Road. Nocturnal Rites wraca na scenę z nowym albumem, po dziesięciu latach przerwy w tworzeniu materiału. Również Manilla wystąpi na W:O:A w ramach trasy promującej najnowszy album zatytułowany To Kill A King. Z kolei John Diva & The Rockets Of Love oraz Dokken zapewnią zastrzyk glam i hair metalowych hitów z lat osiemdziesiątych i nie tylko. Setlista Dokken pozostaje zagadką, bowiem nowy album ukaże się dopiero latem 2018.

Bilety na Wacken Open Air 2018 (2.08 – 4.08) dostępne są poprzez www.metaltix.com

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *