Adam Sagan (Circle II Circle, White Empress, Into Eternity, Witherfall) zmarł w wieku 36 lat. Perkusista zmagał się z białaczką / chłoniakiem, z którą walczył od ponad roku. 21 listopada w szpitalu obchodził swoje urodziny. Był nie tylko uznanym w światku bębniarzem, ale pisał także dla Drumhead Magazine.

adam sagan

Wg pożegnalnych słów gitarzysty Circle II Circle Adam jeszcze 2 tygodnie temu czuł się dobrze i miał kończyć chemioterapię. Mimo choroby pozostawał też w stałym kontakcie z Josephem Michaelem z Witherfall w zw. ze zbliżającą się premierą ich płyty, gdy nagle kontakt się urwał.

Całość jest dodatkowo o tyle frustrująca, że wg słów tego ostatniego, który jednak nie chce zdradzać szczegółów z szacunku dla rodziny, istnieją „ludzie w to zaangażowani i za to odpowiedzialni, którzy powinni się teraz dogłębnie wstydzić„. Przywodzi to na myśl pytanie, czy nie doszło przypadkiem do błędu w sztuce lekarskiej, czy na drodze do pełnego wyleczenia znów nie stanął ubezpieczyciel, bądź jeszcze coś, czego można było uniknąć, skoro nic początkowo nie wskazywało na taki rozwój sytuacji. Być może nigdy się nie dowiemy. R.I.P.

Na pierwszym wideo Adam gra z dawnym kolegą z zespołu, Robem Dohertym, który zmarł w 2012 r. w wieku 41 lat:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *