W czasie trasy Behemoth po Ameryce Północnej, Nergal udzielił wywiadu Broward Palm Beach New Times, w którym mówił  o pracy nad solowym projektem. Muzykę, którą dla niego tworzy określił następująco:

Jest bardzo okrojona i prosta. Najbardziej prymitywne,  oparte na grze akustycznej rzeczy. To coś w czym naprawdę jestem. Zawsze tworzę, zawsze robiłem rzeczy na boku i nie wszystkie pasują do Behemoth. Mam trochę projektów pobocznych, które być może ujrzą światło dzienne. Abo nie. Nie ma nic pewnego. [śmiech]

Muzyk potwierdził, że obecnie Behemoth nie ma w planach prac nad nową płytą. Oto kilka słów na ten temat:

Jak we wszystkim, myślę że przyszłość jest dobra z dreszczykiem emocji i… różnymi opcjami. Nie patrzę na przyszłość Behemoth dalej niż do końca obecnego cyklu koncertowego. Tak jest. Mam zamiar zaskoczyć ludzi kilkoma niesamowitymi projektami w nadchodzących miesiącach, ale nie ma tam nowego albumu.  Nawet nie wiem kiedy i gdzie zaczniemy nad nim pracować. obecnie to ostatnia pozycja na mojej liście priorytetów.
W lutym ukazała się anglojęzyczna wersja biografii zespołu „Behemoth: Devil’s Conquistadors”, dzięki Metal Blade. Poczynania Nergala i Behemoth można śledzić na FB.
www.youtube.com/watch?v=Cx01fOYsc6E

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *