Członek oryginalnego składu KISS, gitarzysta Ace Frehley w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że wokalista grupy, Paul Stanley oskarżając jego oraz oryginalnego perkusistę formacji, Petera Crissa o antysemityzm „chwyta się brzytwy”.

Stanley, który podobnie jak jak Gene Simmons wyznaje judaizm, przedstawił te zarzuty w swojej nowej książce zatytułowanej „Face The Music: A Life Exposed”:

Ace, a w szczególności Peter czuli się bezsilni, gdy przyszło im się zmierzyć z niestrudzonym skupieniem oraz ambicją Gene’a i moją. W rezultacie próbowali sabotować zespół ponieważ wydawało im się, że jest on sterowany przez dwójkę pazernych na pieniądze Żydów.

Później, w wywiadzie dla New York Post, Stanley po raz kolejny wyraził swój pogląd na tę sprawę. Zapytany o to czy uważa, że Frehley i Criss są antysemitami odpowiedział:

Tak, wierzę że tak jest. Opieram to na latach interakcji pomiędzy mną, a nimi. Nie wyssałem tego z palca.

Podczas swojego występu w ostatnim programie Eddiego Trunka, „Trunk Nation”, Frehley odniósł się bezpośrednio do słów Stanleya:

Nie mogą mnie już nazwać pijakiem albo ćpunem, więc dosłownie chwytają się brzytwy. Chryste! Moja narzeczona wyznaje judaizm. Jak mógłbym być antysemitą? Czy on do reszty oszalał? (śmiech)

Spędziłem 40 lat obracając się w przemyśle muzycznym i współpracowałem z osobami wyznającymi judaizm przez całe swoje życie. Ja mam być antysemitą? To niedorzeczne. Myślę, że on po prostu próbuje w ten sposób sprzedać swoją książkę. Smutne, że aby to osiągnąć musi się posunąć do tego typu oszczerstw i insynuacji. Powtórzę: to niedorzeczne.

Ace Frehley (ex-KISS) odpowiada na zarzuty Paula Stanleya nt. jego rzekomego antysemityzmu

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *