Legendarni hard rockowcy z AC/DC pracują nad nowym albumem. Wczoraj zespół ogłosił, że ich nowa płyta, zatytułowana ,,Rock Or Bust”, ukaże się 28 listopada w Australii, a 2 grudnia w Ameryce Północnej. Najnowszy krążek składa się z 11 utworów, które zostały nagrane wiosną w Warehouse Studio w Vancouver. Zespół po raz kolejny pracował przy nim z producentem Brendanem O’Brienem, a za miksy odpowiedzialny był Mike Fraser.

Z kolei już 27 września, za pośrednictwem Turner Sports, fani będą mogli usłyszeć zajawkę nowego utworu, ,Play Ball’, który będzie częścią tegorocznej kampanii Major League Baseball Postseason.

Jedną z najważniejszych wiadomości jest również to, że AC/DC potwierdziło, iż jeden z założycieli zespołu, Malcolm Young, nie wróci do zespołu z powodów zdrowotnych. Mimo tego kapela zapowiedziała, że zostanie zorganizowana trasa promująca ,,Rock Or Bust”, podczas której zespół będzie obchodził również 40. rocznicę założenia. Miejsce Malcolma na gitarze rytmicznej zajmie bratanek braci Young, Stevie. Brał on również udział w nagrywaniu nowego CD.

Phil Rudd, perkusista AC/DC, wypowiadał się niedawno na temat tego, czy zespół planuje zakończyć działalność z powodu choroby Malcolma:

Angus Young nigdy nie odejdzie na emeryturę. My tak samo. To nigdy się nie wydarzy.

Rudd został też zapytany o datę zbliżającej się trasy koncertowej:

Dostanę telefon na miesiąc przed tym, jak będą mnie potrzebowali. Odbyliśmy trochę długich, ciężkich tras. Robisz to przez 18 miesięcy, chodzisz martwy, gdy zbliża się to do końca, szczególnie, gdy się starzejesz. Ale najwspanialsze w zespole jest to, że jesteśmy gotowi, aby odpalić wszystkie nasze cylindry ponownie.

AC/DC: Znamy datę premiery i tytuł nowego krążka

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *