Na swoim oficjalnym Facebooku, AC/DC wydało oficjalne oświadczenie w związku z aresztowaniem perkusisty zespołu Phila Rudda:

Dowiedzieliśmy się o aresztowaniu Phila w momencie w chwili, gdy pojawiła się ona w mediach. Nie będziemy tego dalej komentować. Nieobecność Phila nie wpłynie na wydanie nowego albumu „Rock Or Burst” oraz na przyszłoroczną trasę.

Phil Rudd został aresztowany rankiem 6 listopada podczas policyjnego nalotu na jego nowozelandzką posiadłość. 60-letni perkusista, któremu postawiono zarzut za zlecenie morderstwa dwóch mężczyzn, odpowie również za posiadanie metaamfetaminy i marihuany. Phil został zwolniony za kaucją oraz będzie musiał stawić się ponownie w sądzie 27 listopada 2014 roku. Artyście grozi do 10. lat pozbawienia wolności.

Do zlecenia morderstwa doszło prawdopodobnie 25 lub 26 września 2014 roku. Phil Rudd zlecił podwójne morderstwo mężczyźnie, przebywającemu na zwolnieniu warunkowym w mieście Tauranga. Mężczyzna przyznaje w rozmowie z Bay Of Plenty Times, że zaprzyjaźnił się z perkusistą z którym spędzał ostatnio sporo czasu wędkując i odbywając wyprawy prywatnym samochodem oraz helikopterem muzyka.

Mężczyzna do którego rzekomo zwrócił się Phil Rudd w sprawie zlecenia zabójstwa o artyście:

Pali mosty za tymi, którzy o niego dbają. Takie są uroki bycia gwiazdą rocka. Powinno być wam go szkoda – wszyscy tylko od niego czegoś oczekiwali. To dobry gość. Ma wielkie serce.

O samym zleceniu morderstwa:

Nie wiem o czym mówicie.

AC/DC: Aresztowanie Phila Rudda nie wpłynie na planowaną trasę i premierę płyty

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *