Peter Baltes, współzałożyciel i basista Accept, ogłosił swoje odejście z zespołu, którego nieodłączną częścią był od 1976 r.

Jak napisał w oświadczeniu:

Do wszystkich fanów Accept: niniejszym ogłaszam swoje odejście z Accept jako basista. Byłem z zespołem od samego początku. Wielu z Was również. Chciałbym podziękować Wam wszystkim za wspaniałe lata spędzone razem. Metal z Wami.

Oświadczenie samego zespołu z kolei brzmi:

Mamy złamane serce! Peter potrzebował zmiany w swoim życiu i wszyscy życzymy mu wszystkiego najlepszego. Zawsze będzie częścią rodziny Accept i by uczcić jego wkład w historię muzyki, wszyscy powinniśmy życzyć mu dobrze… Istotnie, METAL BĘDZIE Z ACCEPT!

Wolf Hoffman, który zakładał Accept wraz z Peterem, tak skomentował odejście kolegi:

Spędziliśmy razem cztery dekady na dobre i na złe, mam niesamowite wspomnienia ze sceny. Rozumieliśmy się bez słów, na gruncie prywatnym i muzycznym, a to bardzo rzadkie w tym biznesie!

Patrząc wstecz zawsze będę ciepło wspominał wczesne, beztroskie lata, niezliczone godziny spędzone razem na pisaniu utworów, wygłupianiu się i szwendaniu po miastach na trasie – po prostu dobrze się bawiąc!

Zwłaszcza ostatnie 10 lat po odrodzeniu Accept stanowiły świetną zabawę i odnieśliśmy taki sukces, że sądziłem, że będziemy trwali wiecznie, żeglując w kierunku przysłowiowego zachodu słońca razem – być może aż jeden z nas umrze na scenie. Ale myliłem się najwyraźniej; nie było nam to pisane.

Patrzenie jak Peter opuszcza Accept niezmiernie mnie smuci, ale nie mogę zrobić nic innego jak życzyć mu dobrze – mam nadzieję, że to dla niego właściwa decyzja i że znajdzie to, czego szuka.

Zdecydowanie będę tęsknił za swoim bratem! Jednakże jedno jest pewne: Accept będzie brnął naprzód pełną parą!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *