Deathmetalowcy z Aborted właśnie zakończyli pracę nad ósmym albumem – „The Necrotic Manifesto”. Produkcją albumu zajął się duński producent Jacob Hansen (także producent albumów Volbeat, Heaven Shall Burn, Mercenary), zaś sam krążek ukaże się 28 kwietnia 2014 roku w Europie, a dzień później w Ameryce Północnej nakładem Century Media Records. Artworkiem do nowej płyty zajął się Pär Olofsson (projektant okładek dla Immortal, Immolation czy Pathology).

Na temat nowego albumu wypowiedział się frontman zespołu, Sven De Caluwé:

Szczerze mówiąc nie wierzę, że nam się to udało. Zajęło to nam nieco ponad trzy miesiące od rozpoczęcia do masteringu tego albumu. Każdy dał z siebie naprawdę 300% na tym nagraniu i czystą przyjemnością była ponowna praca z Jacobem, który wyciągnął to, co najlepsze z naszych tyłków.

Mogę całkiem uczciwie powiedzieć, że „The Necrotic Manifesto” jest bez wątpienia najmocniejszą płytą jaką Aborted dotychczas zrobiło i nie możemy być bardziej już dumni z zaangażowania wszystkich w ten projekt.

To najbardziej brutalne, ekstremalne i techniczne nagranie kapeli, nie tracące z pola widzenia groove’u i przebojowości, które od zawsze były istotnymi elementami zespołu.

Nie możemy się doczekać, aż zaczniemy grać nowy materiał przed ludźmi i uzyskamy sprzężenie zwrotne na to co, zrobiliśmy przez te intensywne miesiące. Poza tym byłem bardzo podniecony, mając jednego z moich ulubionych wokalistów jako gościa na tym krążku. Zarówno Phlegethon (wokalista zespołu Wormed – przyp.red.)  jak i Vincent Bennett (wokalista zespołu The Acacia Strain – przyp.red.) wnieśli własną markę bekania przy tym stole, naprawdę uzupełniając kawałki, w których są obecni!

Znana jest już także tracklista nadchodzącego albumu:

01. Six Feet Of Foreplay
02. The Extirpation Agenda
03. Necrotic Manifesto
04. An Enumeration Of Cadavers
05. Your Entitlement Means Nothing
06. The Davidian Deceit
07. Coffin Upon Coffin
08. Chronicles Of Detruncation
09. Sade & Libertine Lunacy
10. Die Verzweiflung
11. Excremental Veracity
12. Purity Of Perversion
13. Of Dead Skin & Decay
14. Cenobites
Aborted: Nowy album "The Necrotic Manifesto" już w kwietniu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *