Ciemność, demony, śmierć i zniszczenie – w sam raz na Halloween! Nowe ogłoszenia dotyczące Wacken Open Air 2018 dotyczą właśnie tego typu klimatów. Oprócz kapel takich jak Judas Priest, Running Wild, Doro, UDO, Vince Neil, nie zabraknie atrakcji dla fanów mroczniejszego grania. W dniach 2.08 – 4.08.2018 zobaczymy zatem:

Behemoth – polski zespół Nergala to już gwiazda na skalę światową. Znany z kawałków takich jak O Father, O Satan, O Sun, czy The Satanist, które z pewnością usłyszymy.

Samael zagra aż dwa koncerty na tegorocznym W:O:A. Pierwszy z nich to projekt Worship and ritual Show, skupiający się na pierwszych dwóch albumach, czyli Worship Him oraz Blood Ritual, przez wielu nazywanych kamieniami milowymi black metalu. Drugi występ będzie prezentacją bieżącej twórczości. Niedawno wydany album Hegemony, łączący black metal, industrial i doom, zostanie zaprezentowany na żywo.

Mantar to najprawdopodobniej najbardziej brutalny duet w północnej części Niemiec. Nawet wieloosobowe nie mogą równać się z nimi w ilości emitowanych ze sceny destrukcyjnych decybeli. Już po raz drugi powitamy ich na Wacken. Od ich pierwszego występu na festiwalu zdążyli dorobić się drugiej EP-ki.

Z kolei Night Demon to dowód na to, że heavy metal is alive and well! Chłopaki udowadniają, że oldschoolowe brzmienie może być świeże i innowacyjne. Czekamy niecierpliwie na ich debiut na W:O:A podczas tegorocznej edycji.

Walking Dead On Broadway to niemiecki deathcore, bezkompromisowy i destrukcyjny. Zespół ma już nagrane dwa albumy, niedawno zmienił również wokalistę.

Bilety na Wacken Open Air 2018 są dostępne poprzez stronę www.metaltix.com

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *