Członkowie Nirvany – Dave Grohl, Krist Novoselic i Pat Smear – w czwartek 10 kwietnia zagrali cztery utwory w Rock And Roll Hall of Fame. Obok nich pojawiły się żeńskie ikony rocka, między innymi St.Vincent (czyli Annie Clark), Lorde, Kim Gordon z Sonic Youth i Joan Jett.
Jett dała czadu, prezentując ‚Smells Like Teen Spirit’ na gitarze i wokalu. Po niej wystąpiła Gordon z ‚Aneurysm’, a potem Clark, śpiewająca ‚Lithium’. Na końcu Lorde dołączyła do zespołu, z interpretacją ‚All Apologies’.
Dave Grohl i Jett już wcześniej mieli ze sobą do czynienia, kiedy to całkiem niedawno Grohl z zespołem Foo Fighters grali z nią w „Late Show With David Letterman”.
Michael Stipe z R.E.M. zapowiedział Nirvanę podczas czwartkowej ceremonii, która odbyła się w Barclay Center w Brooklynie, Nowy Jork.
W zeszłą sobotę (5 kwietnia), obchodzono 20. rocznicę śmierci frontmana Nirvany, Kurta Cobaina, który popełnił samobójstwo.
Courtney Love, wdowa po Cobainie, pojawiła się na ceremonii, mimo długoletniego sporu z Grohlem i Novoseliciem dotyczącego praw do muzyki Nirvany. Love w swoim przemówieniu wspomniała też o Grohlu i Novoselicu.

Patrzę teraz na moją rodzinę […]. Chciałabym, żeby Kurt był dzisiaj z nami. Doceniłby to wszystko.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *