Na 30. lecie Wunder Wave wystąpiły dwie ikony hardcore-punkowe: Agnostic Front i Billy Bio (Biohazard), a jako suport Fight Them All z Poznania.

We wtorkowy, upalny wieczór (25 czerwca) do łódzkiego klubu Magnetofon zjechała się rzesza fanów punk rocka i wszystkich jego odmian. Po rozgrzewce zagranej mocno przez rodzime Fight Them All na scenę wszedł Billy Bio. Jest to najnowszy projekt Billiego Graziadei – amerykańskiego gitarzysty i wokalisty BIOHAZARD oraz supergrupy POWERFLO. Jego muzyka to powrót do stricte hardcore’owego grania z lat 90. Gorąca atmosfera i dynamit Billy’ego Bio na scenie na pewno przypadł do gustu fanom BIOHAZARD.

Po krótkiej przerwie wystąpiła gwiazda wieczoru – Agnostic Front. Agnosticy są uważani za ojców chrzestnych nowojorskiej sceny hardcore punk. Ich debiutancki longplay z 1984 roku „Victim in Pain” należy do klasyki tego gatunku. Jedynymi oryginalnymi członkami kapeli pozostali gitarzysta Vinny Stigma oraz wokalista Roger Miret. Koncert był doskonały i mimo upału i saunowych warunków miłośnikom punka nie przeszkadzało to w pogowaniu, ani
w stage divingu.

Fotorelacja autorstwa Marka Maciejewskiego:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *