1 września wystartowała głośna trasa koncertowa zorganizowana przez bydgoski Over The Under. „100% tour”, czyli 100 koncertów w sto dni zakończyło się pełnym sukcesem! 9 grudnia w rodzimej Bydgoszczy zespół dał setny koncert!

– Over the Under ma już za sobą finał – mówi Karol Korniluk, gitarzysta i wokalista. –  Zagraliśmy w bydgoskim MCK setny koncert w ramach trasy „100% tour”, czyli 100 koncertów w sto dni”. Już przy 66 koncercie pobiliśmy światowy rekord w graniu na trasie dzień po dniu, a swoją całą trasą pobiliśmy go niemal dwukrotnie! To bezprecedensowe wydarzenie odbiło się echem nie tylko w naszym kraju, także w niemal całej Europie, bo koncertowaliśmy w takich krajach, jak Francja, Anglia, Belgia, Holandia i Czechy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym czasie wspierali! – dodaje muzyk.

Over the Under nie zwalnia tempa, już 6 stycznia zespół wraca z koncertami do Holandii, w planach ma także koncerty w Szwecji a to według zespołu dopiero początek.

Over the Under swoją trasę tworzył ponad 7 miesięcy na własny rachunek. Do akcji wciągnął lokalne zespoły na terenie całego kraju. Relacje z kolejnych koncertów można było na bieżąco śledzić m.in na oficjalnym profilu FB zespołu: www.facebook.com/overtheunderpl/

Na podstawie zgromadzonych podczas trasy materiałów wideo, Over The Under planuje stworzyć dokument obrazujący przebieg trasy – swoim wyczynem zespół ustanowił światowy rekord. Jednak, jak deklaruje Over The Under, bicie rekordu jest w kontekście „100% tour” drugorzędne.  – Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – mówi Karol Korniluk. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, iż będzie łatwo a to, że nie będzie łatwo nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. Własnymi siłami – dodaje muzyk.

(miniaturka jest zwodnicza: klip poniżej działa :)


Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka (voc/git) i Krystiana Borowskiego (drums). Bezkompromisowość w tekstach, riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie, to składowe debiutanckiego LP zatytułowanego „Over The Under”, którego premiera odbyła się z początkiem 2016 roku. W połowie 2017 roku Over The Under kończy trasę promującą ten krążek „Cowboys from Space tour” – zespół zagrał ponad 50 koncertów w kraju i zagranicą, a od 1 września gra trasę „100%tour” – czyli 100 koncertów w 100 dni!, która zakończyła się 9 grudnia 2017 roku.

Over_The_Under_promo_final_2

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *